top of page

ZAWODY 2019

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Bieruńsko - Lędzińskiego. [2019.09.30]

W dniu 28 września 2019r. odbyły się ostatnie w tym sezonie spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Starosty Bieruńsko - Lędzińskiego organizowane przez nasze Stowarzyszenie .

Zbiórka zawodników zaplanowana była na godzinę 6:00, gdzie na uczestników czekał powitalny poczęstunek. Pogoda dopisała w trakcie całych zawodów.

Ryby nietypowo jak na późną porę roku, doskonale współpracowały - wręcz fenomenalnie.

By stanąć na podium trzeba było złowić naprawdę cała siatkę ryb. Przykładowo pierwsze miejsce to wynik ponad 15 kg, a większość startujących miała wyniki w okolicach 5 kg - co jest doskonałym wynikiem na każdych zawodach wędkarskich, gdzie jak wiadomo ryba lubi "kaprysić".

Zwyciężył Pan Marek Mika z wynikiem 15,02 kg, drugie miejsce wywalczył Pan Marek Pradelok z wynikiem 12,07 kg, trzecie miejsce zajął Pan Bartosz Ścierski z wynikiem 11,73 kg.

Zawody tradycyjnie zostały rozegrane na żywej rybie. Ostatnim punktem wspólnego przebywania nad wodą był wspólny posiłek i uhonorowanie zwycięzców.

20-lecie istnienia Stowarzyszenia Rozwoju Zawodowego Śląska i Małopolski [2018.09.22]

Tego dnia miało miejsce małe otwarcie łowiska oraz I Jubileuszowe Zawody Kół Wędkarskich Powiatu Bieruńko-lędzińskiego.